زندگی سالم

این 6 دلیل کافیست تا عاشق کیوی شوید!

By 12/03/2019 No Comments

در اینجا شش دلیل برای اینکه کیوی، این میوه کوچک و کرکی را بیشتر در سبد خریدتان قرار دهید آورده ایم:

1.کیوی سرشار از ویتامین ث است ویتامینی که ایمنی را بالا می برد.

هر کیوی کوچک تقریباً به اندازه یک پرتقال متوسط ویتامین C ​​ دارد – این میزان ویتامین کل ویتامینی است که زنان بالغ برای کل روز نیاز دارند. ویتامین C به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و همچنین به عنوان آنتی اکسیدان در بدن عمل می کند و سلول ها را در برابر آسیب محافظت می کند. برخی تحقیقات ویتامین C را با خطر کمتری برای انواع خاصی از سرطان مرتبط کرده اند.

2. در تمام طول سال در دسترس است.

کیوی در مناطق مختلف دنیا از نیوزیلند و چین گرفته تا کالیفرنیا پرورش می یابد. بنابراین به احتمال زیاد آنها را در تمام طول سال حتی در زمستان و زمانی که بعضی از میوه های دیگر کمیاب یا گران قیمت هستنددر فروشگاه های مواد غذایی پیدا خواهید کرد.

3.به هضم غذا کمک می کند

یک سهم از این میوه به اندازه دو عدد کیوی چهار گرم فیبر (به اندازه یک کاسه جو دوسر) به بدن می رساند. اگر پوست آن را هم بخورید ، فیبر بیشتری نیز دریافت خواهید کرد (بله ، پوست کاملاً خوراکی است!). کیوی دارای هر دو نوع فیبر است: فیبر محلول که به شما در حفظ سیری و جلوگیری از پرخوری کمک می کند و فیبر نامحلول که به فعالیت منظم روده ها کمک می کند. کیوی همچنین حاوی آنزیم خاصی به نام اکتینیدین است که تصور می شود با کمک به بدن شما در تجزیه پروتئین به هضم غذا کمک می کند.

4.به اندازه یک موز پتاسیم دارند.

یک سهم کیوی (2عدد) به اندازه یک موز متوسط ​​پتاسیم دارد. این ماده معدنی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا مانند نوعی کریپتونیت نسبت به سدیم عمل می کند و اثرات منفی سدیم را بر فشار خون شما خنثی می کند. از آنجا که بیشتر بزرگسالان هر روز به اندازه کافی میوه و سبزیجات دریافت نمی کنند ، بیشتر آنها تقریباً به اندازه کافی پتاسیم دریافت نمی کنند.

5.می توانید هفته ها آن را نگه دارید.

بعضی از میوه ها را باید سریعاً قبل از پلاسیدگی مصرف کنید. اما کیوی تا یك ماه هم در کشوی یخچال خوب خواهد ماند.

6.خوردن آن آسان است!

می توانید کیوی را به روش معمول پوست گرفته و خرد کنید و یا می توانید یک کیوی رسیده را از وسط برش بزنید و با یک قاشق قسمت گوشتی و نرم آن را خارج کرده و بخورید!

 

 

 

 

Reference:

https://blogs.webmd.com/food-fitness/20190722/6-reasons-to-love-kiwi

Leave a Reply