دیابت نوعی بیماری است که در آن گلوکز یا همان قند خون شما بالاست. هنگامی که باردارید، سطوح بالای قندخون برای فرزندتان خوب نیست.

حدود ۷ زن از هر ۱۰۰ زن باردار در ایالات متحده دیابت بارداری می گیرد. دیابت بارداری دیابتی است که اولین بار در زمان بارداری یک زن رخ می دهد. در اغلب اوقات، پس از تولد نوزاد از بین می رود، اما خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را در آینده افزایش می دهد. فرزند شما نیز در معرض خطر چاقی و دیابت نوع ۲ خواهد بود.

دیابت حاملگی معمولاً هیچ علامتی ندارد  یا ممکن است خفیف باشد ، از جمله پرادراری یا پرنوشی. دیابت حاملگی گاهی مربوط به تغییرات هورمونی بارداری است که باعث می شود بدن شما توانایی استفاده از انسولین را نداشته باشد. ژنتیک و اضافه وزن نیز ممکن است درآن نقش داشته باشند.

بیشتر زنان در سه ماهه دوم بارداری (بین هفته های ۲۴ تا ۲۸ ام)  تست تشخیص دیابت ( تست تحمل گلوکز یا OGTT) انجام می دهند. زنان در معرض خطر بالاتر تست را زودتر انجام می دهند.

اگر از قبل دیابت دارید، بهترین زمان کنترل قند خون تان پیش از بارداری است. قندخون بالا می تواند برای جنین تان در هفته های اول بارداری خطرساز باشد- حتی قبل از اینکه متتوجه شوید باردارید.

هرنوع دیابتی در طول بارداری احتمال ایجاد مشکل در برای خود و فرزندتان را بالا می برد. برای کاهش این احتمال با تیم پزشکی خود درباره این موارد صحبت کنید:

  • یک برنامه غذایی برای طول بارداری تان
  • یک برنامه ورزشی ایمن و بی خطر
  • هرچند وقت یک بار لازم است قند خون خود را چک کنید؟
  • مصرف داروهایتان طبق تجویز. برنامه دارویی تان ممکن است در طول بارداری تغییر یابد.

 

 

 

Reference:

https://medlineplus.gov/diabetesandpregnancy.html

 

Leave a Reply