رژیم غذاییسبک زندگی

۴ دلیل که چرا حتماً باید صبحانه بخورید!

By 12/07/2019 No Comments

شما هم جز چند میلیون نفری هستید که صبحانه نمی خورند؟ یا جز آن دسته افرادی که تصورشان از صبحانه هرچیزی است که با عجله و سرراه قورت می دهند؟ اگر اینطور است، احتمالاً حتی قبل از شروع روز کاری، دارید لطمه زدن به بدن خود را شروع می کنید.

احتمالاً شنیده اید که صبحانه مهمترین وعده غذایی در روز است – تحقیقات نشان می دهد که این حقیقت دارد. در اینجا اینکه چرا باید صبحانه را بخشی ضروری از روتین صبحگاهی خود کنید را آورده ایم:

  • صبحانه می تواند به کاهش وزن تان کمک کند

براساس پژوهش های اخیر ، خوردن صبحانه پرپروتئین می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند. مطالعات بیان می کنند که افراد تحت رژیمی که پروتئین با کیفیت بالا را به عنوان بخشی از اولین وعده غذایی خود مصرف می کنند ، بیشتر قادر به مقابله با گرسنگی، کاهش هوس های غذایی و از دست دادن چربی در عین حفظ توده عضلانی هستند.

  • صبحانه ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را کاهش دهد.

حذف اولین وعده غذایی روزتان ممکن است احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را افزایش دهد. مطالعه ای منتشر شده در ژورنال Circulation با مطالعه بر روی بیش از 25000 مرد و دنبال کردن به مدت 16 سال نشان داد افرادی که صبحانه نمی خورند ، نزدیک به 30٪ خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب دارند.

مطالعات دیگر نشان می دهند که خوردن صبحانه می تواند به محافظت در برابر دیابت نوع 2 کمک کند.

  • صبحانه موجب تأمین نیازهای غذایی می شود.

یک وعده غذایی متعادل صبحگاهی شامل چندین گروه غذایی مانند پروتئین های بدون چربی ، غلات کامل و یک میوه یا سبزیجات است که موادمغذی که بدن تان برای داشتن بهترین عملکرد خود به آن نیاز دارد را دارد . در حقیقت ، مطالعات نشان می دهد که افراد با خوردن صبحانه به احتمال زیاد نیازهای غذایی کلی خود را دریافت می کنند ، از جمله مصرف بیشتر فیبر ، ویتامین های گروه B ، ویتامین های A و C ، کلسیم و موارد دیگر.

  • صبحانه می تواند عملکرد فرزندانتان را در مدرسه تقویت کند.

اگر می خواهید فرزندتان بهترین عملکرد خود را در مدرسه داده باشد ، روز او را با یک صبحانه متعادل آغاز کنید. بدون خوردن صبحانه ، تمرکز کردن می تواند مشکل باشد و کودکان (و بزرگسالان!) احتمال بیشتری برای تحریک پذیری و خستگی دارند. علاوه بر این ، مطالعات مزایای شناختی خوردن صبحانه ، از جمله نمرات بهتر در آزمون ها ، حافظه و حتی تمایل بیشتر به حضور در مدرسه را نشان می دهد.

 

 

 

Reference:

https://blogs.webmd.com/food-fitness/20170821/4-reasons-you-should-be-eating-breakfast

Leave a Reply